37 diena. „Om Mani Padme Hum“ mantros praktikavimas.
Sveiki, sveiki visi! Tęsiu savo praktiką, o šiandien – pirmoji pavasario diena. Tai štai, noriu visus, kas žiūrite, pasveikinti su pavasariu! Pas mus čia dar tikras pavasaris, sakyčiau, teisingas pavasaris. Matote, kiek dar turime sniego! Šį rytą prabudau, o viskas buvo balta – miškas baltas. Tai va, štai taip. Dabar esame tokioje tyloje, labai fainai. Jei paklausai, jau vienur kitur paukšteliai čiulba. Tas pavasarinis paukštelių čiulbėjimas – tikrai fainas jausmas. Tai pati geriausia terapija ir...meditacija. Tiesiog fantastika! Tikiuosi, kitą savaitę dar čia būsiu ir gal išgirsiu tą paukštelių chorą. Galbūt net kartu pasiklausysime. Aišku, gal ir jūs turite tokią galimybę pasiklausyti. Nesvarbu, kiekvienas džiaugiamės tuo, ką turime. Štai aš irgi džiaugiuosi tuo, kas yra. Dabar vaikštau – yra užšalęs griovys, kai kur jau atitirpęs, bet ledas dar storas. Čia labai fainai vaikščioti, nes Rožė (šuo) kažką medžioja. Matėsi lapės pėdos, tai ji labai susidomėjusi žiūri – kas čia, kur kas, kokie žvėreliai. Tai va, štai taip ir gyvename.
Šiek tiek pasidalinsiu. Komentare Marijus paprašė, kad pasidalinčiau, kaip galima praktikuoti „Om Mani Padme Hum“ mantrą. Tai štai čia bus mano rekomendacijos. Jūs elkitės taip, kaip jums labiau rezonuoja – tai ne dogma. Neseniai gavau šios mantros perdavimą. Perdavimo metu perduodama ne tik mantra, bet ir įvairios vizualizacijos, kurios praktikuojamos kiekvieną kartą, jei atlieki visą Avalokitešvaros sadhaną. Mokytojas, sakė: jei matai poreikį, gali daryti vizualizacijas, kaip priklauso, arba bent jau pakalbėti mantrą ir turėti ryšį su Avalokitešvara – bodhisatva, gerumo, meilės ir atjautos esybe.
Tai štai, dabar – kaip galima tai daryti labai paprastai. Aš pradžioje rekomenduoju visada pasidomėti pačios mantros reikšme, šiek tiek įsigilinti. Galite net mano bloge pažiūrėti – atrodo, ten buvo, o jei ne, įdėsiu nuorodas ar tam tikrus aprašymus. Kaip mantra veikia, kaip ji gimė, kaip atsirado, ką reiškia Avalokitešvara, bodhisatva. Yra visa legenda apie jo misiją, kurią jis prisiėmęs. Visa tai reikia žinoti. Kai praktikuoji šią mantrą, ji gelbsti tave iš pačių baisiausių, sunkiausių, sudėtingiausių, tarkim, žemų vibracijų ar pragariškų būsenų.
Kiekvienas mantros skiemuo turi savo reikšmę, kiekvienas skiemuo turi spalvą. O pats paprasčiausias būdas yra toks: pradžioje įsigilini į mantros reikšmę, supranti, ką kiekvienas skiemuo reiškia. Tada, kai kartoji, mąstai apie tai. Reikia galvoti, kad mantra valo tave ir aplinką, kurioje ją kartoji. Vibracija, kurią skleidi – mintyse, balsu ar šnabždėdamas į erdvę – taip pat valo tą erdvę, ją išgrynina.
Žmogus, kartodamas mantrą, turi būti susitelkęs. Dėmesingumas reiškia, jog kalbėti reikia su jausmu, mąstant apie Avalokitešvaros nuotaiką – kad linki visoms gyvoms būtybėms išsilaisvinimo iš kančių, nelaimių, bėdų, ligų – visoms be jokio skirstymo. Su tokia nuostata kartoji mantrą. Taip pat galvoji ir apie save, nes ne visada juk gerai jaučiamės. Pradžioje galima ir sau palinkėti laimės. Pavyzdžiui: „Linkiu sau laimės, sėkmės, linkiu artimiesiems, visiems laimės.“ Tada kartoji mantrą.....ir įsivaizduoji, kad iš tavo širdies mantros vibracija sklinda į erdvę ir viską valo. Ne tu valai, o Avalokitešvaros energija per mantrą. Labai svarbu jausti – jokiu būdu nedaryti to mechaniškai, nes tada nėra prasmės. Turi būti su jausmu, sąmoningai, bet nepersitempiant, neprievartaujant savęs. Tiesiog mėgaujantis mantros kalbėjimu. Jei išeina mėgautis – viskas gerai. Jei pradedi save kankinti ar versti, tada nieko gero. Jei pastebime kad save verčiame, galbūt reikia pailsėti, užsiimti kuo nors kitu, o kitą kartą vėl dirbti su savimi, kad išlavintume tą vidinį jausmą, tą būseną.
Technika, – paprasta. Priimi tris brangenybes. Yra tokia formulė: „Budam šaranam gačami, dharma šaranam gačami, sangam šaranam gačami.“ Pakartoji ją tris kartus. Sąmoningai, ne mechaniškai, priimi prieglobstį prie Budos, jo mokymo ir sangos – nušvitusių esybių, kurios ėjo, eina ir eis Budos keliu ir jos visos tave laimina. Pajunti susiliejimą Buda, Dharma, Sangha ir praktikuoji. Po to gali pasakyti universalią mantrą: „Namo Tassa Bhagavate Arahato Samma Sambuddhassa“ – tris kartus, srba galite iš karto pradėti kalbėti „Om Mani Padme Hum“.
Kalbėti galima skaičiuojant. Turiu malą – nešioju ją ant kaklo, su ja praktikuoju. Mala gali būti bet kokia, medinė. Idealu – iš bodhi medžio. Paprastesnę galima nusipirkti pigiau, tarkim, iš kokios parduotuvės. Geriausia, jei mala būtų gauta iš lamos, palaiminta.
Tada nusprendi, kiek kartosi. Dabar, pagal Tibeto astrologiją, yra baltasis mėnuo – labai palankus laikas. Gali kartoti, tarkim, 10 kartų po 108 kartus. Aš tiek darau – tai nėra labai daug.
Kartais galima kartoti vaikštant, kaip čia dabar, kalbu mantrą. Viskas daroma paprastai – galite sakyti vieną malą 108 mantras, po 10 ar 20 kartų. Svarbu laikytis, nusistatyto skaičiaus. Jei viską atliksite, kaip pasakojau, tikrai gausite gerą rezultatą. Po to kai jau sukalbėjote numatytą kiekį „Om Mani Padme Hum“, pabūkite tyloje, ramybėje. Galite atlikti anapanasati – sutelkti dėmesį į kvėpavimą 10–15 minučių, ar bent 1 minutę. Galite praktikuoti vipasaną. Po to kai baigiate praktiką ir atsimerkiate, savo žodžiais sakykite: „Visus gerus nuopelnus, kuriuos sukaupiau per šią praktiką, dalinuosi su visais, visomis gyvomis esybėmis. Tegul visi būna laimingi, taikūs, sveiki, laisvi nuo kančių.“ Pakartokite tai bent tris kartus, ne mechaniškai, o iš tikrųjų linkėdami.
Neužmirškite palinkėti laimės sau, artimiesiems, kaimynams, miestui, Lietuvai, visiems – taikos, laimės, išminties. Tai paprastas palinkėjimas. Jei jaučiate ryšį su šia mantra ir ji jums patinka, tikrai naudinga ją praktikuoti teisingai. Šis mantros kartojimo variantas yra universalus tinkantis visoms mantroms. Jei gausite perdavimą iš lamos, jis duos kitus nurodymus, bus vizualizacijos. Ši praktika neturi šalutinių efektų ar pasekmių, nebent patys ką nors keisto darytumėte, tarkim, stovėdami ant galvos kartotumėte.
Tiek apie Om Mane Padme Hum mantrą ir kaip ją praktikuoti. Dabar palankus laikas – galite išbandyti. Įdėsiu nuorodas, kur galite pasiskaityti apie mantrą, gal net atskirą straipsnelį parašysiu. Bus naudinga tiems, kas praktikuosite. Po mėnesio galėsite pasidalinti su manimi asmeniškai, kaip sekėsi. Na, ką gi, šiandien tiek. Iki rytojaus!
Komentarai
Rašyti komentarą