55. Sielovadinė astrologija mano kelias
Sveiki, sveiki visi! Noriu pasveikinti jus su pavasario lygiadieniu – šiandien, kovo 20 d., apie 11 val. ryto, Saulė perėjo į Avino ženklą. Astrologijoje tai laikoma ypatinga diena – astrologų diena. Šia proga sveikiname ne tik astrologus, bet ir astronomus, ir visus, kuriems dangaus ženklai yra svarbūs gyvenime. Tad ir aš naudodamasis proga noriu šiek tiek papasakoti apie savo kelią astrologijoje – kaip jis prasidėjo ir kaip po truputį į jį įžengiau.
Astrologiją atradau palyginti neseniai, bet su ja susidūriau jau gerokai anksčiau. Pirmieji mano sutikti astrologai buvo vedinės (džotiš) astrologijos praktikai. Tai buvo žmonės, einantys dvasiniu keliu – vaišnavai. Tuo metu ir aš buvau vaišnavų bendruomenėje. Pamenu, kaip mane konsultavo vienas astrologas. Jis žiūrėjo į mano horoskopą ir sako: „Tavo kelias – kaip šventojo Bakti Vinodos Takuro, dvasinio revoliucionieriaus.“ Tai mane nustebino ir stipriai paglostė puikybę, nes tuo metu jau 12 metų gyvenau vienuolišką gyvenimą – buvau brahmačiaris, atsidavęs dvasinėms praktikoms.
Pirmieji įspūdžiai ir prieštaravimai
Tas džotiš astrologas man dar pasakė: „Sutiksi moterį, kuri tave labai mylės, ji bus tarsi Radha Krišnai – ir ji tave dvasiškai išgydys.“ Aš galvoju: „Pala, aš vienuolis, pasišventęs dvasiniam keliui, o čia man apie moterį kalba?“ Bet jis paaiškino, kad mano horoskope Venera yra labai stipri – ji valdo ir pirmą, ir aštuntą būstus, yra Jautyje, bet stovi aštuntame būste. Tai transformacijos, gilių pokyčių sritis. Konsultavausi ne pas vieną astrologą – ir pas indą, kuris atvažiuodavo į Lietuvą, ir pas vietinius, kurie iki šiol profesionaliai dirba.
Jie taip pat sakė, kad mano kelias susijęs su aršiosiomis dievybėmis, pavyzdžiui, Narasimhadeva – vedine Dievybe, Višnaus inkarnacija, turinčią pusiau liūto, pusiau žmogaus pavidalą, saugančia tikinčiuosius nuo tamsių energijų, demoniškų jėgų. Mane tikrai traukia aštunto būsto temos – transformacija, gilios patirtys. Bet tuo pat metu pastebėjau ir tam tikrą prieštaravimą: astrologų pranašavimai neatitiko mano vidinio kelio pojūčio. Aš tikėjau, kad dvasinė praktika yra aukščiau už astrologiją ir gali viską pakeisti, transformuoti. Tai buvo jaunatviškas įsitikinimas, ir aš labai rimtai praktikavau – meditavau, kartojau mantras, studijavau sanskrito tekstų vertimus, skaičiau paskaitas.
Krizė ir astrologijos atmetimas
Bet gyvenimas klostęsi kitaip nei aš norėjau. Gyvendamas brahmačiario (vienuolio) gyvenimą, patyriau stiprias krizes – perdegimą, sveikatos problemas, santykių išbandymus. Astrologiją kuriam laikui atkrito į šalį, nes net patirdamas krizes laikiausi įsitikinimo jog dvasinis kelias svarbesnis už dangaus ir žvaigždžių ženklus. Dabar suprantu, kad visgi dvasinė praktika neveikia jei eini prieš savo prigimtį, dvasinė praktika tampa gyva jei suderinta su Dharma, su Gamtos (Dievo) duota prigimtimi, paskirtimi. Mano horoskope yra išreikšti vandens būstai – ketvirtas, aštuntas, dvyliktas. Beveik visos planetos stovi juose. Tai rodo, kad mano sielos užduotis – eiti dvasiniu keliu, ieškoti šviesos, Dievo per savo prigimties atskleidimą. Jei negyveni pagal dharmą, jokia dvasinė praktika tau nepadės. Supratau, kad kitos reinkarnacijos laukti neverta – šis gyvenimas yra lemiamas, ir reikia eiti savo keliu dabar.
Nors Vedinę astrologiją buvau atidėjęs į šalį, vakarų astrologiją vertinau dar skeptiškiau – ji man atrodė per daug paviršutiniška, susijusi tik su psichologija, o ne su gilesniu savęs pažinimu.
Vedinė astrologija (džotiš) yra kitokia – ji siejasi su purušartha, keturiais žmogaus gyvenimo tikslais: darma (paskirtis), artha (klestėjimas), kama (norai) ir mokša (išsilaisvinimas).
Pavyzdžiui, darma – tai gyvenimas pagal savo paskirtį. Jei ją atrandi, ateina klestėjimas (artha). Tada gali patenkinti savo norus (kama) taip, kad nesukurtum sunkios karmos. Galiausiai sieki mokšos – išsilaisvinimo, kai norai sublimuojami į aukštesnę energiją. Vedinėje astrologijoje tai aiškiai išdėstyta, o vakarų astrologijoje tikslai priklauso nuo paties astrologo ir jo mokyklos. Karminė vakarų astrologija pripažįsta sielą ir karmą, bet klasikinėje apie tai nekalbama.
Kodėl galiausiai visgi pasirinkau vakarų astrologiją? Gyvenimas taip susiklostė, kad ją man pristatė žmogus, turintis dvasinį matymą. Supratau, kad ji kalba apie tą patį – gyvenimą pagal savo žvaigždes – tik laisviau, ne taip griežtai kaip vedinė. Vedinė astrologija dažnai pateikia tiesmuką atsakymą: „Štai taip yra, ir viskas.“ Bet jei gauni per daug informacijos per anksti, gali ją neteisingai suprasti ar pasimesti. Tai kaip vaistai – tinkama dozė gydo, per didelė tampa nuodais.
Vakarų astrologija man padeda apčiuopti gyvenimo pulsą – subtilius dalykus. Ji lankstesnė, bet turi minusą: viskas priklauso nuo astrologo patirties. Vedinėje ar tibeto astrologijoje viskas harmoningai sujungta su mitologija, dievybėmis, dvasiniu planu. Pavyzdžiui, džotiš atskleidžia, kokį ryšį turi su tam tikra dievybe, tarkim, Narasimhadeva. Vakaruose to nėra – siela, karma, Dievas priklauso nuo astrologo pozicijos, ar tai įsipina į jo pasaulėžiūrą ar ne.
Asmeninė patirtis ir dabartis
Mano astrologijos mokytoja – profesionali psichologė – moko astrologiją per žmogaus vidinį pasaulį. Tai man labai tinka. Šiuo metu kasdien studijuoju, gilinuosi į savo ir žmonos Vaidos horoskopus. Kartu tyrinėjame planetų poveikį per šeimos konsteliacijas ir kitus metodus. Praktikuoju astrologinį konsultavimą, savo metodą vadinu "Sielovadinė astrologija".
Šiandien, kai Saulė perėjo į Aviną, prasideda nauji astrologiniai metai. Sveikinu visus astrologus ir mėgėjus! Linkiu būti laimingiems, sąmoningiems, gerbti vieni kitų laisvę. Astrologiją išbandys Plutono perėjimas į Vandenį – laukia rimti pokyčiai. Tad būkime tikri astrologai – su dvasiniu pagrindu. Iki rytojaus!
Komentarai
Rašyti komentarą