36 diena. Tibetietiški Nauji Metai arba mistiški sutapimai. Baltojo mėnulio retritas.

Sveiki, sveiki! Kviečiu vėl prisėsti prie židinio ir šiek tiek su jumis pasamprotauti apie savo tyrinėjimus. Nuo pat ryto įkrito mintis pasidomėti Tibeto astrologija – labai įdomi sritis, iš tikrųjų. Manau, kad po truputį tą domėjimąsi lavinsiu. Žinau, kad turiu draugų, kurie ją studijuoja, ir kad tokia galimybė egzistuoja. Žiūrėsim, žiūrėsim! Kažkaip labai stipriai man surezonavo. O dabar noriu pasisveikinti su visais tibetietiškai: Losar Tashi Delek! Sveiki su Naujaisiais metais dar kartą!

Jau nepamenu, kelintą kartą mes čia sveikinamės, bet ką gi – dabar tikrai nauji metai, bent jau pagal gamtos ciklus. Skaitoma, kad šitie Naujieji metai nėra kažkoks formalumas, kaip pas mus. Mūsų Naujieji metai – tai tiesiog buhalteriniai metai: perskaičiuojamos pajamos, paskirstoma, kaip toliau kažką darysim. Toks vakarietiškas požiūris, visiškai nesusijęs su dangumi. Na, galima, aišku, viską su dangumi susieti, bet jokio ypatingo dangaus įvykio su tuo nesusiję – tiesiog mėnuo, gruodžio pabaiga, sausio pradžia. Toks savotiškas egregorinis ciklas. Žmonės, kurie priklauso tam egregorui, jaučia tą poveikį, ir tai veikia, kai formuojam ketinimus ar dar ką. Žmogaus mintis turi poveikį, ypač kai kolektyviai susijungia. Taip ir gyvenam!

Bet vakarietiški Naujieji metai niekaip nesusiję su dvasingumu, nebent pats tą dvasingumą įneši – ką mes ir darom. O štai Tibeto Naujieji metai, vadinami Losar, simbolizuoja gimimą, naują ciklą ir laiko transformaciją. Štai, paskaitysiu: vasario 28 dieną, Triušio valandą – pagal Tibeto astrologiją valandos atitinka 12 zodiako gyvūnų, kurie keičiasi kas dvi valandas – prasideda ne tik Naujieji metai, bet ir vadinamasis Baltasis Mėnulis. Tai pirmasis mėnulio mėnuo. Šitas Baltasis Mėnulis labai įdomus. Turiu čia šiek tiek užsirašęs, prisirinkęs minčių.

Taigi, vasario 28 dieną Losar žymi Naujųjų metų pradžią – energetinį naują ciklą. Kovo 5 dieną pagerbiami globėjai, dievybės, stiprinamos dvasinės apsaugos. Kovo 12–15 dienomis švenčiama Mėnulio Čotrul Dučen – Budos stebuklų šventė. Kovo 12 diena laikoma stipriausia. O kovo 29–30 dienomis Baltasis Mėnulis baigiasi, ciklas pereina į antrą mėnulio mėnesį. Kovo 12 dieną bus pilnatis – viena svarbiausių dienų, kai visi dorybingi darbai, praktikos, meditacijos sustiprėja. Paskutinė diena, kovo 29, skirta atsiskyrimui, atsisakymui, apsivalymui ir dvasinės stiprybės sutvirtinimui. Tai štai, kas daroma per Baltąjį Mėnulį. Dabar šiek tiek pakalbėsiu, kaip maksimaliai išnaudoti šį laiką.

Pirmiausia – mantrų recitavimas. Pavyzdžiui, Om Padme Hum – Žaliosios Taros mantra, Amitabhos mantra Om Ami Dewa Hri, Vadžasatvos mantra Vadžasatva Hum, ar Guru mantra Om Ah Hum Vajra Guru Padma Siddhi Hum. Taip pat Medicinos Budos mantra. Rekomenduojama skaityti Budos gyvenimo istoriją, sutras apie gerus darbus, Amitabhos sutą. Galima keliauti į piligrimines keliones – šventyklas, šventas vietas. Atliekami nusilenkimai, skiriamas laikas meditacijai. Galima atlikti retritą – pavyzdžiui, 201 kartą pakartoti Žaliosios Taros maldą.

Taip pat atliekamas smilkalų aukojimas, apvaloma karma, pagerbiami nagai. Nagai užima labai svarbią vietą. Sakomos Bardo maldos, ypač jei neseniai išėjo mirusysis – jos tuo metu daug kartų sustiprėja. Praktikuojamos dosnumo praktikos: aukojimai šventykloms, vienuolynams, žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Daroma labdara, aukojamas maistas gyvūnams, nagams, paukščiams. Gyvybė labai gerbiama, todėl susilaikoma nuo mėsos – maitinamasi veganiškai, jei įmanoma. Jokio žudymo, gamtos tausojimas – jokių bereikalingų medžių pjovimų ar gyvybės naikinimo. Tai palankus laikas retritams, atsiskyrimams, tylos dienoms.

Aišku, tai veikia, jei esi susijęs su ta kultūra, tradicija – turi iniciacijas, įžadus į Tibeto budizmą arba širdimi jauti, kad tai artima. Gali tiesiog kažką pasirinkti ir daryti su tikėjimu – tada tai veikia ir duoda naudą. Baltasis Mėnulis – šventas periodas, kai geri darbai ar dvasinės praktikos daug kartų sustiprina savo poveikį. Labai svarbu ugdyti dosnumą. (Čia Rožė loja – teritoriją saugo. Aš ją raminu, kad nelotų.) Vienu žodžiu, svarbu stebėti ženklus, kas vyksta – visa tai turi reikšmę.

Medinės Gyvatės energija – šių metų energija pagal Tibeto ir Kinų astrologiją – simbolizuoja išmintį, slaptas žinias, lankstumą, transformacijas, perėjimą iš vieno būvio į kitą. Tai metai, kai galima mokytis, atskleisti paslėptus dalykus, susivokti, gilintis į save. Medžio stichija dominuoja – ji duoda augimą, atsinaujinimą, lankstumą, veržlumą. Skirtingai nuo Ugnies ar Metalo Gyvatės metų, Medinė Gyvatė labiau susijusi su prisitaikymu, kantrybe, gamta. Tai gamtos jėga – pavyzdžiui, kai asfaltas išklotas, o šaknelė prasimuša, pienė pavasarį išdygsta ar žolė plyteles iškelia. Tai permainų metai. Žmonėms, pasiryžusiems energetinėms transformacijoms, šie metai palankūs – gali atsiskleisti nauji momentai.

Ypač tiems, kurie dirba su savimi, savęs pažinimu. Būna, kad neina, neina, neina – ir staiga kažkoks taškas. Šiuo metu kosmoso energija, planetos, Mėnulio energija ir Tibeto budizmo egregorinis palaikymas padeda. Budizmas akcentuoja sąmoningumą, savarankiškumą – tai kelias brandiems žmonėms, kurie sako: „Aš prisiimu atsakomybę už savo gyvenimą.“ Jis įžemina, kalba apie realybę tokią, kokia ji yra, o ne kokią norime įsivaizduoti.

Dabar dar apie nagus. Nagai – subtilaus plano esybės, susijusios su gyvybine energija. Jie personifikuoti, kad žmonės išmoktų sąveikauti su gamtos gyvybe. Skaitoma, kad nagai gyvena medžiuose, upeliuose – ten, kur yra gyvybė, energija. Jie globoja turtus, sveikatą, daro įtaką žmonių gyvenimui, finansams, odos ligoms. Apie tai dar papasakosiu – tai susiję su mano patirtimi, kodėl atsidūriau šioje nuostabioje vietoje gamtoje, kur jau beveik savaitę būnu. Kaip pagerinti santykį su nagais? Valyti gamtą, upelius, rinkti šiukšles, nelaužyti medžių, nekirsti – nedrumsti gamtos ritmo.

Taip pat atlikti simbolines aukas – ne alkoholį ar mėsą, o žolelių smilkalus, sakyti mantras. Galima prieiti prie medžio, kreiptis į jo dvasią: „Atėjau su taika, gerbiu tave, pripažįstu.“ Pabandyk klausytis, stebėti aplinką, užmegzti ryšį. Tai gyva meditacija, vadinama stichijų joga. Nagai gali palaiminti ar blokuoti gyvenimo sritis – finansus, sveikatą, odos ligas, nepaaiškinamą nerimą. Jei santykis su jais pažeistas, tai ženklas.

Medinės Gyvatės metai – karminiai. Gimusiems Gyvatės metais gali būti išbandymų: sėkmė ar nesėkmė priklausys nuo to, ar gyveni pagal savo prigimtį. Jei seksis – eini teisingu keliu. Jei griūva bėdos, ligos – tai apsivalymo galimybė. Sudėtingi metai bus Kiaulės metais gimusiems, nes Gyvatė ir Kiaulė – priešingi ženklai. Aš gimęs Metalinės Kiaulės metais, o Medis ir Metalas prieštaringi. Metalinei Kiaulei lankstumo užduotis sudėtinga. Reikia stebėti sveikatą, praktikuoti savistabą.

Bendrai 2025-ieji – Medinės Gyvatės metai. Būkite lankstūs, strategiški. Stebėkite ženklus, sapnus, ypač per Baltąjį Mėnulį – netikėti sutapimai gali būti svarbūs. Nepykdykite gamtos jėgų, gerbkite aplinką, stebėkite sveikatą – ypač odą, kraujotaką, nervų sistemą. Ugdykite išmintį, intuiciją, dėkingumą ir dosnumą.

Asmeninis atradimas: mano ryšys su Amitabha ir Avalokitešvara

Besidomėdamas Tibeto astrologija sužinau, kad mano globojanti dievybė yra Amitabha – Bekraštė Šviesa, susijusi su meditacija, atjauta, vidiniu aiškumu. Taip pat mano siela siejasi su Avalokitešvara, kurio mantra Om Mani Padme Hum yra viena stipriausių dvasinių praktikų.

Aš šią mantrą jau seniai jaučiau artimą, dar būdamas vaišnavas. Ilgainiui pajutau, kad mano kelias veda kitur. Dabar, kai gavau oficialų "Om Mani Padme Hum" perdavimą, jaučiu gilų vidinį ryšį su Amitabha ir Avalokitešvara.

Baigdamas noriu pasidalinti, kad nuo šiandien vakaro pradedu Om Mani Padme Hum retritą su vizualizacijomis. Jei jaučiate, sižskite man šviesią mintį, o aš linkiu sėkmės visiems, kurie skaitėte šį įrašą. Iki rytojaus!

Komentarai

Populiarūs įrašai