Meditacija

Nuotr. Edmundo Petruokos

Kas rytą 6.15 val. grupė bendraminčių atlieka susitelkimo ir meditacijos pratybas. Jei nori kartu prisijungti, parašyk man edmundas.petruoka@gmail.com ir naudokis žemiau pateiktomis rekomendacijomis.

1. Vakare prieš einant ilsėtis, iki miego nevalgyti 3 val., (aš jau nekalbu apie rūkymą, alkoholio vartojimą, ginčus ir t.t.) neužsiimti jokia protą audrinančia veikla.
2. Prieš miegą galima parašyti dienoraštį, apmąstyti praėjusią dieną, padaryti reikalingas išvadas ir jas užsirašyti, po to galima paskaityti knygą susijusia su meditacija ar savęs pažinimu, prieš einant miegoti pasakyti savas maldas, ir iš karto eiti miegoti.
3. Ryte atsibusti šiek tiek ankščiau, susitvarkyti būtinus reikalus. Daug maž 6 val. ryto, atsisėsti į meditacijos vietą nusiteikti, pamąstyti apie kitus bendraminčius kurie lygiai taip pat ruošiasi praktikai, pajauskite kolektyvinę nuotaiką, ir jei esate tikintis pasakykite įvadines maldas.
4. 6.15 val. visi pradedame OUM (abra AUM ar tiesiog OM) giedojimą.
5. Atsisėdame patogiai, tiesiu stuburu, kad 10 minučių galėtume išsedėti nesiblaškydami dėl kūno nepatogumų. (Galima sėdėti ant specialios meditacinės pagalvėlės, ant meditacijai skirtos kėdutės, arba ant kėdės. Jei esate neįgudė, galite atsiremti nugara į sieną, arba į kėdės atlošą)


1. AOUM praktika: 
Įkvėpimą pradedame (nosimi) nuo apatinės pilvo dalies, pripildydami oru pilvą po to apatinę plaučių dali iki viršutinės (pilnas įkvėpimas) ir atpalaiduodami plaučius ir sutelkę dėmesį į krūtinę giedame OOOOO (aba AAAAA) kuris pereina į UUUUU (telkiame dėmesį į gerklę) beigiant iškvėpimą sučiaupiame lūpas, liežuvio galas liečiasi prie viršutinio gomurio arčiau dantenų, lengvai patempę (kaip šypsotumės) vibruojame MMMMM (sutelkę dėmesį į kaktą) ir baigiantis iškvėpimui pora sekundžių sulaikome iškvėpimą ir sutelkiame dėmesį į pakaušį (įsiklausome į tylą). Po to seka vėl įkvėpimas nuo pilvo apačios pro nosį (stenkitės įkvėpdami nešniokšti) ir atliekame pratimą kaip aprašyta pradžioje.
Skaičiuojame OUM kartus su 33 maldos karoliais, arba pirštais, galima naudoti laikmatį, nusistatome laiką pvz. 10 min. ir giedame kol suskambės skambutis.

2. SoHam praktika
a) SoHam mantra, kvėpavimas mikrokosmine orbita. Liežuvio galas remiasi į gomurį ties viršutinėmis dantenomis. Įkvepiant stuburu nuo kryžkaulio iki viršugalvio ir iškvepiant dėmesiu judame per priekinę kūno dalį iki tarpvietės. Po to vėl įkvepiant nuo kryžkaulio mintyse sakome SSS - nuo juosmens OOOO iki viršugalvio. Iškvepiant nuo viršugalvio iki gerklės HHHHH nuo gerklės iki bambos AAAAA, nuo bambos iki kryžkaulio MMMMM..
b) SoHam kvėpavimas stuburu.
Įkvepiame nuo kryžkaulio iki juosmens SSSSS nuo juosmens iki pakaušio OOOOOO. Iškvepiant nuo pakaušio iki sprando pabaigos HHHHH, po to iki juosmens AAAAA nuo juosmens iki kryžkaulio MMMM. Po to seka įkvėpimas ir taip kartojame, sąmoningą kvėpavimą deriname su mantra.
c) Natūralus kvėpavimas suderintas su Soham mantra, dėmesys nosies šnervėse.

3. praktika
Atsigulus ant nugaros, užmerkus akis, mintimis pereiname visas kūno dalis ir su iškvėpimu atpalaiduojame. Po to nuleidžiame dėmesį į pėdas, ir įkvėpdami jį keliame aukštyn iki viršugalvio (tarytum mus užlieja energijos banga) mintyse sakome SSSSOOOOO ir iškvėpdami mintyse judame kūnu lyg tekėtu vanduo HHHAAAMMMM. Ir taip po truputi ramindami kvepavimą atpalaiduojame visą kūną.

4. praktika.
  • Atsisėdame 
  • patriname delnus, kad jie sušiltu 
  • pamasažuojame veidą, ausis, viršugalvį 
  • patapšnojame abi rankas nuo pečių iki riešų 
  • patapšnojame krūtinę šonus pilvą 
  • patapšnojame nugarą ir juosmenį 
  • patapšnojame kojas.
  • Tris kartus pasakome OM mantrą.
  • Sudedame rankas atverstais delnais ant kelių, įkvėpdami išskleidami rankas pakeliame aukštyn ir sudedame virš galvos (kaip maldai), iškvėpdami nuleidžiame ties širdimi ir lengvai nusilenkiame sakydami mantrą OM TAT SAT.Ši informacija platinama tik su nuorodą į šį puslapį www.petruoka.blogspot.com