Karminė santuoka - linkėjimai iš praeities.
 Jaučiantiems dėkingumą ir norintiems atsidėkoti už paskaitos įrašą.

Ar tikite karmine santuoka? Patikėkite, karminiai santykiai - tai nėra toks retas reiškinys, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

"Karmos" supratimas gimęs Rytuose, tačiau tai anaiptol nėra svetima ir mums. Visi žinome patarles: " kaip pasiklosi, taip ir išmiegosi" arba "kaip šauksi, taip ir atsilieps", kaip tai ir teigia karmos mokymas.

Karminė santuoka - tai sąjunga dviejų žmonių, kurie buvo artimi praėjusiame gyvenime ir tarp kurių liko tam tikros skolos. Praėjusiame gyvenime jie galėjo būti vyru ir žmona, giminaičiais, vienas kito tėvu ar mama, įsimylėjėliais ar priešais. Šiam gyvenime juos suvedė likimas tam, kad grąžintų vienas kitam skolas ir "atidirbtų" (išpirktų kaltę, ištaisytų klaidas) karmą. Juk dviejų mylinčių širdžių sąjunga - viena didžiausių skaistyklų Žemėje, kurioje žmonių charakteriai ir pasaulėžiūra veikiami rimtų išbandymų.

Viskas labai painu? Pavyzdžiui: praėjusiame gyvenime vieną merginą buvo be proto įsimylėjęs vaikinas ir svajojo ją vesti, tačiau tą merginą buvo įsižiūrėjęs jos viršininko sūnus, su kuriuo santuoka būtų labai naudinga: kilimas karjeros laiptais, kelionės, pasiturintis gyvenimas... ir ji, įvertinusi perspektyvas, paliko tą, kuris ją mylėjo labiau už gyvenimą... Patikėkite, šiame gyvenime bus analogiška situacija ir kartosis ji tiek kartų, kol nebus išmokta pamoka ir nebus pasielgta taip, kaip reikia. Kaip kompiuteriniame žaidime: pirmas lygis, antras bandymas.

Bet juk prieš vedybas apie blogus dalykus niekas negalvoja ir neperžiūri karmos. O reikėtų. Jau patys argumentai, kuriais vadovaudamiesi žmonės ketina tuoktis, daug gali papasakoti apie sutuoktinių gyvenimą ateityje.

Ir taip, akla aistra. Tai klasikinis karminės santuokos pavyzdys. Panagrinėkime jį konkrečiu atveju: Praėjusiame gyvenime Viktoras buvo perspektyvus jaunas mokslininkas, bet jis taip stipriai mylėjo savo sužadėtinę Mariją, kad dėl jos metė savo mokslinius tyrinėjimus ir taip nerealizavo savo paskirties. Šiame gyvenime jis pamišęs dėl darbo ir karjeros, o rimtų santykių su moterimis stengiasi vengti. Viktoro siela prisimena klaidingą patirtį, todėl vyras nesąmoningai bijo santuokos. Bet karmos dėsnių atšaukti neįmanoma, todėl šiame gyvenime mūsų veikėjas papuola į analogišką situaciją. Jo baimė ir bandymai pabėgti nuo meilės persipina su unikaliu aklos meilės mechanizmu: Viktoras beprotiškai įsimyli, gyvena savo meile, kliedi ja. Galiausiai apsaugos skydas nukrenta, baimė pasitraukia į antrą planą... atrodytų - gyvenk ir džiaukis! Bet ne! Po kurio laiko mūsų veikėjui teks susidurti su ta pačia problema, kaip ir praėjusiame gyvenime, teks rinktis tarp pašaukimo ir meilės. Bet jam svarbu pasirinkti tinkamai, šiuo atveju taip: meilę ir darbą galima suderinti, negalima išduoti savęs ir atsisakyti savo pašaukimo.

Kitas pavyzdys - "atėjo laikas" . Jei galvojama tuoktis ne todėl, kad mylima visa širdimi, bet todėl, kad "atėjo laikas" arba todėl, kad visi draugai, draugės seniai sukūrė šeimas ir tai kelia įtampą. Iš biologinės pusės - jau pasiektas santuokinis amžius ir žmogus pasiruošęs šeimos sukūrimui. Pagal karminius dėsnius, noras susituokti pasireiškia tame amžiuje, kokio tai įvyko praėjusiame gyvenime, ypač, jei santuoka buvo nesėkminga. Kitaip tariant, praėjusio gyvenimo klaida nugulė karmoje ir laukia savo ištaisymo, atrodo, kad likimas pastūmėjo žmogų veiksmams - pabandyk dar kartelį.

Santuoka iš išskaičiavimo. Jaunos merginos dairosi tinkamo, perspektyvaus, pasiturinčio, su gyvenamu plotu, mašina partnerio... tačiau tokia santuoka būna laiminga tik tuomet, jei tarp sutuoktinių yra jausmai ir dvasinis ryšys. Bet jei santuoka tik apskaičiuota - laimingos santuokos galimybė lygi nuliui. Karminiu požiūriu tokia santuoka - vien tik noras išsisukti nuo problemų, perkeliant jas ant vyro (žmonos) pečių. Noras suprantamas, bet iš tikrųjų niekas kitas už tą žmogų jo problemų neišspręs. Ir nuo kokių blogybių žmogus besislėptų, jos vis tiek užklups. Ir taip bus tol, kol nebus surasta savyje jėgų šioms problemoms išspręsti. Jei labiausiai vertiname sutuoktinį už pinigus, būkime tikri, anksčiau ar vėliau liksime prie sudužusios geldos. Jei mums imponuoja jo užimamos pareigos ir patikimumas, deja, ne už kalnų diena, kai jis liks be darbo. Ir tai ne likimo kaprizai, tai karminės pamokos. Kiekvienam teks praeiti savo kelią ir daug ko išmokti.

Ne viena jauna mergina išteka vien protestuodama ir norėdama išsivaduoti iš tėvų kontrolės. Ir patenka jos į ne ką mažesnę vergiją, tik dabar nuo savo vyro. Esmė ta, kad priklausomybę nuo ko nors jos "nešioja" savyje ir pačios tai spinduliuoja į aplinką. Net ir tas, kuris niekuomet nebuvo naminiu despotu, taps juo vien dėl to, kad merginos pasąmonėje to laukiama. Jai belieka tik atsidusti "tokia mano karma". Reikia keistis! Tapti asmenybe! Reikia išmokti nepriklausyti nuo kieno nors nuomonės. Tuomet ir gyvenimas pasikeis į gerą.

Vyresnėms moterims arba moterims su vaikais stimulas santuokai gali būti... baimė: "o jei po metų bus per vėlu", "kam aš būsiu reikalinga", "vaikui reikia tėvo"... Kai kada pasitaiko ir tokia prielaida: "aš pavargau laukti Princo, lai bus nors kažkoks vyras", kitaip tariant, ištekama ne už to, kurio norima, bet to, kuris pasitaikė po ranka. Jei po kurio laiko ši moteris atskleis savo sutuoktinio privalumus, tai santuoka bus sėkminga, bet greičiausiai ji visą gyvenimą prisimins, jog tai yra kompromisas - ištekėti ne už to vyro. Galbūt, po kelių santuokos metų ji sutiks savąjį Princą ir tai ne pikta likimo išdaiga, bet karmos dėsnis - kiekvienas žmogus pritraukia tokias aplinkybes ir tokius žmones, apie ką galvoja. Paprasčiausiai ne kiekvienam užtenka kantrybės sulaukti savo "užsakymo".

Tarkime, Jūs - jauna mergina arba jaunuolis, turintis geras pareigas, gerą atlygį, butą, mašiną, tačiau visa tai nesuteikia Jums laimės, nes Jūs svajojate apie šeimą ir vaikus. Tokiu atveju - Jūs, pasak psichologų, - "savęs nerealizavęs žmogus", o anot ezoterikų - "sena siela". "Senos sielos" - labai stiprios ir atkeliauja į šį pasaulį tam, kad padėtų kitiems. "Senoji siela" niekuo nesiskundžia, atvirkščiai, pas ją ateina "paverkti" kiti ir išeina "atsigavę".

Karminės santuokos ypatumai:
 - visiškai netikėta santuoka. Netikėta todėl, kad pagal visas taisykles ir nuostatas - jie ne pora. Jie gali būti iš skirtingų socialinių sluoksnių, skirtingos aplinkos, skirtingos finansinės padėties arba didelis amžiaus skirtumas.

-poros santykiuose per daug "fatališkumo", lyg viskas seniai numatyta. Pvz.: poros santykiai nesuderinami su laimingu sugyvenimu. Jie gali nuolatos pyktis, bet tuo pačiu net neįsivaizduoja gyvenimo vienas be kito.

- vieno iš partnerių alkoholinė arba narkotinė priklausomybė. Tokia situacija šeimoje visada lydima vieno iš partnerių skausmu. Greičiausiai šiame gyvenime jie paprasčiausiai susikeitė vietomis ir dabar vienas išgyvena tai, ką praėjusiame gyvenime patyrė kitas.

- šeimoje nėra vaikų. Ateities kartų nutraukimo ženklas. Santuokoje susijungia ne vien tik du žmonės, bet ir dvi giminės. Todėl šie santykiai egzistuoja tam, kad abu partneriai permąstytų savo bruožus, kurių nenori perduoti sekančioms kartoms. Jei permąstymas neįvyksta, tokia santuoka dažniausiai išyra.

- vieno iš partnerių sveikatos problemos. Tokia situacija susidaro tam, kad nubustų aukščiausi meilės pasireiškimai, tokie kaip užuojauta ir rūpinimasis, kurie nepasireikštų įprastoje normalioje situacijoje.

- santuoka įvyksta greitai ir netikėtai, nutraukiami visi ryšiai su draugais bei giminėmis ir išvažiuojama gyventi į kitą miestą ar užsienį. - labai greita santuoka, kai iki jos pora bendrauja savaitę ar mažiau. Tokiuose santykiuose viskas vyksta lyg pagal scenarijų ir pora savo padėtį suvokia tik po kurio laiko. Iki tol juos lyg skatino veikti nežinomos pašalinės jėgos, kurių paaiškinti jie negali.
- žmonės kartu gyvena daug metų ir net neįsivaizduoja gyvenimo vienas be kito, jie myli iš tikrųjų, priima partnerį tokiu, koks jis yra, su visais trūkumais ir privalumais. Karminiu požiūriu, tokie partneriai perėjo visus išbandymus, išmoko visas pamokas, ištaisė visas klaidas ir dabar džiaugiasi vienas kitu, brangina kiekvieną jiems skirtą akimirką. Jų likimai persipynę, jie surišti tvirtais siūlais, bet ne grandinėmis ar apkaustais. Viliojanti perspektyva?

Tai dirbkite su savimi. Ir atminkite, kad karma - tai ne prakeiksmas. Ji - rezultatas to, kaip Jūs gyvenote praėjusius gyvenimus ir kaip gyvenate dabar. Taisykite klaidas ir eikite per gyvenimą atvira širdimi, dovanokite meilę. Tuomet Jūs būtinai atrasite savo laimę.

Straipsnio autorė: Tamara Panina

Vertimas Joga Guru

Redagavo Edmundas Petruoka

Komentarai