Joga Nidra Plungėje nuo spalio 11 dienos

“Dauguma žmonių mano, kad atsipalaiduoti labai paprasta – tereikia atsigulti ir užsimerkti, pamiegoti. Būdami pavargę, daugelis tiesiog išsitiesia lovoje, laikydami tai deramu poilsiu ir atsipalaidavimu. Tačiau įtampa išlieka, ji glūdi giluminiuose sąmonės kloduose. Įtampos išoriniai simptomai dažnai pasireiškia per blogus įpročius, nervingumą, nesusivaldymą. Žmonės išsiugdo šiuos įpročius, nes nesuvokia vidinės savųjų įtampos procesų bei elgesio paskatų. Kas gi iš tikro mus verčia taip elgtis, pasirinkti vienus ar kitus elgesio modelius? Netgi miegant įvairios mintys ir rūpesčiai nepaliaujamai sukasi galvoje, ir dažnai žmogus ryte jaučiaisi nepailsėjęs. Su šiomis problemomis susitvarkyti padeda joga-nidra. Ji veikia spontaniškai ir yra patikrintas ir efektyvus jogos būdas.

Praktikuojant Joga-nidrą jūs išmoksite visiškai atsipalaiduoti, vyks savaiminiai charakterio pasikeitimai. Viskas vyks lyg savaime, o rezultatai, pasiekti joga-nidros pagalba, bus patikimi ir pastovūs.

Joga-nidros metu išsisklaido trejopo pobūdžio įtampa – fizinė, emocinė ir protinė – todėl ši praktika sukuria labai palankią terpę psichosomatinėms ir kitoms ligomis ( padidėjęs kraujospūdis, stresas, diabetas, migrena, astma, opos, virškinimo sutrikimai ir odos ligos ir kt.) gydyti.

Išmokti atsipalaiduoti yra didelis menas ir visų jogos praktikų pagrindas, todėl šį praktika tinka visiems įvairaus pasiruošimo žmonėms. Netgi tiems, kuriems įprastos jogos praktikos atrodo nepriimtinos.

Šiuolaikiniams žmonėms, kenčiantiems nuo intensyvaus gyvenimo ritmo sukeltų fizinių bei protinių, emocinių įtampų, ši praktika tampa ramybės ir sveikatos, geros savijautos šaltiniu. Joga-nidra yra subalansuota fizinio bei dvasinio kūnų, proto ir intelekto, emocijų atpalaidavimo bei valdymo sistema”. /Svami Satjananda “Joga nidra”/

Edmundas Petruoka, yra senovinių rytietiškų jogos praktikų tyrinėtojas, Vedų tekstų žinovas, praktikas, jogą nidrą praktikuoja nuo 1998 metų, o nuo 2004 metų veda užsiėmimus, skaito paskaitas savęs pažinimo temomis.


Komentarai