Kava be kofeino, saldainiai be cukraus, seksas be orgazmo".


Šį straipsnelį paskatino parašyti vienos moters citata ant jos FB „sienos“: „Kava be kofeino, saldainiai be cukraus, seksas be orgazmo". Esmė tame, jog per Lietuvą šiuo metu viena po kitos ritasi bangos apie dvasingą seksą, Dao, Tantrą. Akivaizdu, jog tai tikrai aktuali tema. Žmonės ieško sprendimo - tik vieni jo ieško neprasilenkdami su morale, dora, dorove, o kiti, "pažangesni", dorovę nurašo atgyvenoms ir seka klausydami naujųjų laisvo, sėkmingo gyvenimo be jokių ribų mokytojų idėjomis. Taigi, "Kava be kofeino, saldainiai be cukraus, seksas be orgazmo". Kai kuriems gali iškilti klausimas - kas gi yra tas seksas be orgazmo? Tai yra taip vadinama seksualinė Dao praktika, kurios metu užsiimama seksu ne iki galo, t. y. nepatiriant orgazmo, vyrui sulaikant sėklos išsiveržimą. Tuo metu tam tikrų pratimų dėka subtiliais stuburo kanalais seksualinio orgazmo energija pakeliama į smegenis, po to iš ten ji pasklinda po visą organizmą ir žmogus jaučiasi lyg nirvanoje atsidūręs. Priklausomai nuo partnerio pasiruošimo galima santykiauti daug valandų. Priedo, dar yra specialūs pratimai moterims ir vyrams. Jeigu pažvelgsime į tradiciją, tai tokios pratybos atleikamos tarp vyro ir moters, kurie yra vienas kitam davę įžadus ir tarp jų vyksta energijos apytaka ne tik seksualiniame lygmenyje, bet ir emociniame, mentaliniame, dvasiniame per įvairias tarpusavio atsakomybes ir panašiai. Tačiau, susidaro įspūdis, jog mūsuose dvasingumo ieškotojai šias pratybas atlikinėja panašiai kaip bendravimo priedą - vieną kartą tai „papraktikuoja“ su vienu, kitą kartą su kitu asmeniu. Išaukštinti brandūs jausmai, dorovė, dora, atsakomybė prieš vienas kitą, pasišventimas, o ką jau kalbėti apie meilę ir ištikimybę iki pat gyvenimo pabaigos partneriui ir t. t. lieka antrame, o gal ir trečiame plane. Tokiu būdu puikios praktikos, skirtos sąmoningai porai augti dvasiškai visais lygmenimis, tampa, tiesiog madingu ištvirkavimu prisidengiant dvasingumu. Pasekmė (iš kurios pastarieji pasijuoks) - sielos degradacija, kuri pradžioje pasireiškia juokais ir pasišaipymais iš dvasinių idealų, išaukštintų jausmų, santuokos, ištikimybės ir t.t., nors išoriškai gali būti teigiama priešingai. Piknaudžiavimo seksualiniu Dao ar Tantra fizinės pasekmės gali būti negreitai matomos - žmogus išoriškai gali pasveikti, pas jį nuolatinė euforinė būsena, gali susitvarkyti kai kurios gyvenimo sferos, o jis pats įgauti įstabių psichinių galių, pritraukti gausybę seksualinių partnerių, kurie lygiai taip pat siekia malonumo ir geros būsenos be jokių įsipareigojimų ir atsakomybės.

Kelios citatos iš Antropoteosofijos

"Dabartiniai tantristai, kalbėdami apie meilę, šaiposi iš sutuoktinių ištikimybės. Jie važinėja po visą pasaulį į „seminarus“, tampančius „dvasingumo“ šydais pridengtomis orgijomis. 


Prisiminkite: tik tas, kuris turi sielą, turi ir sąžinę. Meilė be sąžinės neįmanoma. Toliau spręskite patys... 


Tiek Rytuose, tiek Vakaruose yra „dvasinėmis“ pasivadinusių krypčių, kuriose įvairiai žaidžiama su seksualinės energijos jėga. Tai patinka tiems, kurie tarnauja kūno poreikiams ir geismams. Jie džiaugiasi galimybe paslėpti savo troškimus po dvasingumo vualiais. 


Taigi lengva nesuprantančiam ir vertybių neturinčiam žmogui įdiegti, kad ištvirkauti galima „dvasingai“. Nors kiek dvasines vertybes suvokiantis žmogus tuo nepatikės, tačiau yra patikinčių... Jų laukia Involiucijos Kelias. 


Satanistinės ir visos tamsiojo okultizmo kryptys nevaržomai naudojasi seksualine energija ir žmonių tuštybe. Laisvė – vidinė sielos kokybė, jos natūrali būsena. Todėl tas, kuris pasijuto siela esąs, yra laisvas... 


Pasak A. Bailey (1996), treji metai susilaikymo dvasios ieškotojui labai naudingi tam, kad iš visų energetinių sistemų išsivalytų visa energetika tų žmonių, su kuriais kažkada šiame gyvenime buvo turėta lytinių santykių. Apie tai kalba ir šamanizmas. Tas, kuris siekia dvasios, privalo tapti tyras ne tik savo mintimis, bet ir kūnu. To neatlikus kiekvienas naujas santykis, ypač moteriai, suaktyvina visų turėtų lytinių santykių partnerių energiją... 


Tas, kuris supranta seksualinės energijos galią, jos nebebarsto tuščiai, o kaupia ir transformuoja į kūrybą arba dvasios idealus. Ji tampa kitokia. Tai padaryti gali tik save pažįstantis ir nuolatos su savimi dirbantis žmogus. Šio etapo pabaigoje įsitvirtina vidiniai stabdžiai, tampantys vertybėmis: jei esu sąžiningas sau, privalau būti sąžiningas ir su kitais. Todėl tam, kuris siekia Evoliucijos Kelio, santuokinė neištikimybė tampa tiesiog nebeįmanoma. 


Seksualinės orgijos, imituojančios laisvę, suprantamos kaip seksualinės energijos iškrova, pridengtos dvasingumo šešėliais, atkrenta visam laikui. Šiuo laikotarpiu formuojasi naujas požiūris į meilės reikalus, todėl gryna aistra nebelaikoma meile. Dabar ieškoma tokios meilės, kur antroji pusė būtų ir suprantantis draugas, ir patikimas bendramintis. 


 Antropoteosofija 2 tomas 772psl. - 778psl.

Komentarai