Rebefingas ir kvėpavimo praktikos, kelios asmeninės pastabos.


KLAUSIMAS: "Sveiki, mačiau kažkurioje grupėje esate minėjęs, kad rebefingas nėra gerai. O gal galit pasakyt kodėl, nes niekur neradau informacijos. Kaip tik man siūlo išbandyti šią techniką, bet kažkaip neapsisprendžiu. Labai ačiū už info, o gal pasakysit kur jos ieškoti. Kai užsiminiau rebefingo instruktorei, kad neapsisprendžiu, nes gali turėti neigiamų pasekmių (nors pati nežinau kokių), ji tik atsakė, kad bijau susitikti su savimi, kad bijau pati savęs". 

Aš atsakysiu į šį klausimą iš savo asmeninės patirties, aplinkos stebėjimo, ir mano dabar turimų žinių lygmens. Gali būti, jog aš ne viską žinau ir kažką netaip suprantu. Būsiu dėkingas už reikalą išmanančių žmonių konstruktyvias pastabas ir diskusijas, emocingų reakcijų - tu esi "durnas" aš "protingas" ir dabar tave "kvailį" pamokysiu, nepriimu.

Taigi, mano nuomone rebefingas, yra daugiau blogai, nei gerai. Nors, kita vertus, šiuo laikmečiu, daug žmonių nuo šios praktikos pradeda savęs pažinimą, vieni po to atsikapsto, kitiems susisuka galva ir jie kaip tie drugeliai neria į euforinio nušvitimo ugnį, taip degindami ir taip trumpą savo gyvenimo laiką.

Rebefingas kažkada buvusi slapta pašvestųjų dvasios mokinių praktika, šiais laikais išviešinta ir nuleista į mases.  Anksčiau rebefingas niekada nebuvo vieša praktika, ji buvo mokytojo naudojama  padedant mokiniui tikslingai įeiti į reikalingas pakitusios sąmonės būsenas ir ji jokiu būdu nebuvo reguliari praktika, kaip dabar stumia populiarūs kovėpavimo guru. Deja, tenka išgirsti jog rebefingas yra vadinams Prana Joga, arba pranajama, atvirai sakau, tai melas ir tai žino bet kuris mąstantis žmogus susipažinęs su jogos pagrindais. Svamis Šivananda "Lėčiau kvėpuoji, ilgiau gyveni". Kvalifikuotas, aukšto dvasinio išsivystymo mokytojas prižiūri rebefingą atliekančio mokinio subtiliuosius kūnus ir visus su tai susijusius procesus, sukuria dvasinę ir energetinę apsaugą. Vėliau padeda mokiniui pašalinti šalutines rebefingo praktikos pasekmes (šalutinės pasekmės yra didelės). Ši praktika būdavo atliekama nuošaliose švariose šventose jėgos vietose, šalia upės o idealu atveju upių santakoje, ar bent prie vandens telkinio.

Šiais laikais ši  į mases pateikta stipri praktika stumiama visiškai nutylint apie reikalavimus ir šalutines  pasekmes. Kai sakralus dalykas tampa viešas, jis būna nuvalkomas, atsiranda nekvalifikuoti (atmetantys Dorą, etiką, sielą, Dievą išaukštintas vertybes) mokytojai, kurie pradeda dirbti su masėmis ir “gaminti” kitus mokytojus, taip gaunasi aklas veda aklą. Mano pastebejimu, visa tai ir galu gale susiveda į žaidimus mokytojavimu ar tiesiog patogų pragyvenimo būdą. Tokie "mokytojai" nesuvokia giluminių procesų ir kosminio energijos mainų dėsnio. Aš jau nekalbu apie tokių "mokytojų" ir jų "mokinių" sielų ateitį, sakykim, kas laukia po mirties ir kas vyks su jais kitą gyvenimą. Jie nesigilina į tai kas už jų (vedančiųjų rebefingą) stovi ir juos "veda", ar tikrai Šviesos pasaulio angelai sargai, ar šviesa prisidengusios tamsos astralo esybės, kurios per tokias "pratybas" renka žmonių psichinę energiją savo egregorams. Vienas iš požymių jog rebefingo mokytojas yra valdomas tamsos esybių yra jo seksualiniai žaidimai su sekėjais ir mokiniais…
Taigi, jei iki šios vietos perskaičius jums visgi yra noras atlikti šią praktiką, pateiksiu jums keletą pastabų, kurios mano nuomone turėtu jums padėti.

1. Aplinkos fizinė - energetinė švara. Geriausia kai rebefingas atliekamas gamtoje, idealu šalia upės, ar jūros, kuo toliau nuo žmonių gyvenamųjų vietų. Nerekomenduočiau rebefingo praktikuoti mieste, ar sausai žmonių prikimštose patalpose.
2. Būtinas sąmoningas, aukštos dvasinės kultūros, doras ir sąžiningas, tikintis į Dievą vadovas, matantis ne tik fizinį lygmenį, bet ir tai kas vyksta subtiliajame lygmenyje. Jis savo vidine švara geba  transformuoti rebefingo metu žmonių išskiriamas energijas, sukuria apsaugas. Jei rebefingo vadovas nesugeba to padaryti - vienas iš požymių kylantys seksualiniai geiduliai, prie jo rišasi priešingos lyties seksualiai nesirealizavę sekėjai.

P.S. Jei vadovas (rebefingo, jogos, Reiki ir pan.) turi seksualinius santykius su savo sekėjais jis tradiciškai yra vadinamas “juoduoju mokytoju”. Todėl,  jei įmanoma, pasidomėkite vadovo šeimyniniu gyvenimu, jo požiūriu į dorą, karmą, koks jo požiūris į šeimą.
3. Atliekant rebefingą, iš praktikuojančiųjų energetinių kūnų, išsiskiria įvairios energijos, esybės, lervos, energetiniai šliužai ir kita astralinė gyvūnija ir augalija. Tos esmės tuoj pat ieško kur prisiglausti. Paprastai viena dalis eina į aplinką, kita į rebefingą vedantį vadovą, trečia dalis maišosi su kitų žmonių energijomis. Man pačiam tuos procesus teko stebėti ir viską asmeniškai patirti. Kuo mažesnis rebefingo dalyvių skaičius ir kuo jie sąmoningesni gyvenime tuo yra geriau. Paprastai šiuo atveju nukenčia labiau apsivalę ir energetiškai švaresni žmonės, jų auros yra platesnės ir atviresnės, todėl jie gali tapti mažiau sąmoningų ir mažiau energetiškai apsivaliusių žmonių “šiukšlinėmis”. Būna jog sąmoningieji po rebefingo sesijos jaučiasi kaip ligoniai, o mažiau energetiškai švarūs - apsivalę, švytintys euforijoje ir net pasveikę. Sąmoningumas ir atsakomybės prisiėmimas čia yra kertinis momentas, nes jų dėka igaunama patirtis, kitaip tai yra tiesiog eksperimentai su savo psichika, primenantį žaidimą rusiška rulete.
Neišmanantys energetinių procesų vadovai negeba skirti, kur yra užsiteršimas, o kur energetiniai procesai. Asmeniškai teko stebėti žmones intensyviai praktikuojančius rebefingą, jie yra tarytum apimti euforijos ir viešai rodo savo gerumą ir meilę, uždavus nepatogų klausimą, ar abejonę jų dvasingumu ar praktika, tuč tuojau euforija pasikeičia į "šventą" pyktį. Manau jog šis straipsnis jiems sukels nenumaldomas emocijas ir autoriaus adresu nueis neviena aštri, emociškai įkrauta mintis.

4. Jei esate nestabilios psichikos, ar sergate rimtomis ligomis rebefingo nerekomenduočiau praktikuoti. Pirmiausia, pasigailėkite tų žmonių kurie kartu su jumis praktikuos, o antra pagailėkite - savo artimųjų. Ritmingo kvėpavimo dėka išjudintos pasąmoninės energijos per karminius saitus pereina pas jūsų mylimuosius ir nuo jūsų materialiai, finansiškai, emociškai priklausančius žmones. Jiems gali tekti išsirginėti jūsų bėdą.
Stabilios psichikos ir dvasiškai subrendusiems žmonėms ši rizika mažesnė, bet jie rizikuoja būti " energetinėmis šiukšliadėžėmis". Ir dar kartą klausiu ar mes sugebėsime susitvarkyti su tomis jėgomis kurias pakelsime iš pasąmonės?
Tačiau iš kitos pusės, niekas už jus savęs pažinimo kelio nenueis, nes tai yra išskirtinai jūsų sielos užduotis. Taip kad, įvertinkite visus pliusus ir minusus, sąžiningai atsakykite sau, kodėl man reikia atlikinėti šią praktiką, tada padarykite savo pasirinkimą, ir nebijokite suklysti jei siela į patirtį šaukia.


 KLAUSIMAS:    "Ir dar kitas dalykas - o kaip visos kitos pranayamos technikos? Ir pvz. Krija joga, jos nepraktikuoju, bet esu girdejusi kad ten irgi daug kas paremtu kvepavimu. Pati neseniai pradejau praktikuoti hatha yoga, ir viena iš sudedamųjų dalių yra įvairūs kvėpavimai kaip dirga, kapalaphati ir pan. Labai lauksiu Jūsų nuomonės. O gal esate vedęs paskaitą šia tema, ir turite nuorodą? Ačiū".
 Pirmiausia, pasidomėkite tos pranajamos kilme, iš kokios tradicijos ji ateina, ar pats jogos instruktorius yra ją įvaldęs. Kvėpavimas yra tiesiogiai susijęs su žmogaus proto veikla, reguliuojant kvėpavimą yra keičiama proto būsena, pakeitus būseną išlaikant susitelkimą į dvasią, kaip stebėtojui, galima pozityvi proto transformacija. Bet, tą visą procesą turi prižiūrėti išmanantis instruktorius. Jei iškyla klausimai, jis gali jums kvalifikuotai paaiškinti ir padėti. Jei jogos instruktorius nėra kvalifikuotas, tačiau veda pranajamas, jis remiasi savo mokytojo, ar tradicijos konkrečiais nurodymais - saugos instrukcijomis, pvz, pranajama vedama neilgiau 10 min., pranajamą praktikuojantysis nevartoja  alkoholio, nerūko, nenaudoja haliucinogenų. Jo kasdienis gyvenimas turi būti doras ir sąžiningas ir pan. Jogos sistemoje yra 10 universalių taisyklių (Jama Nijama) kurių prisilaiko visi jogai.
Mano nuomone, penkios minutės joginės pranajamos dar niekam nepakenkė. Bet, visgi čia kaip ir rebefingo praktikoje, labai svarbi aplinkos fizinė, estetinė, energetinė švara ir šalia esantys žmonės, instruktoriaus kvalifikacija. Pasidomėkite ar jogos mokytojo asmeninis gyvenimas sutvarkytas - 1. No eating meat. 2. No gambling. 3. No use of intoxicants and haliucinogens 4. No illicit sex.

Edmundas Petruoka.

Jei jums šis straipsnis patiko ir jūs norite jį panaudoti (copy paste būdu) būtu gražu jei nurodytumėte nuorodą į šį www.petruoka.blogspot.com puslapį.

Straipsnis redaguojamas

Komentarai