Trys koncentracijos taškai kūne.


1. Bamba, arba saulės rezginys. Šio taško funkcija - asimiliuoti. Ten liekama 3-10 min. sėdomis arba stovint. Per dieną tai patartina daryti ne daugiau 10 kartų, kad nesuaktyvintu per daug apatinių čakrų.
Ši koncentracija itin naudinga tada, kaip sunku suprasti ir asimiliuoti savo ar kitų poelgius, konkrečias situacijas, įvykius, pervertinant dvasios reikalus, užmetant žemiškuosius.
Gera, kai skauda skrandis, ypač kai jis tiesiog nebepajėgia "suvirškinti" to, kas vyksta, įspūdžių ar naujos energijos. Tinka mėgstantiems pakeliauti po astralinius pasaulius ir juose užsimiršti. Tinka tiems, kuriems tiesiog nesiseka žemėje rasti savo vietos, vadinasi, sunku pritaikyti save realybėje: rasti tinkamą užsiėmimą, darbą. gerai tiems kurie pervertina arba atvirkščiai nuvertina save.

2. Širdies centras. Jo funkcija - harmonizavimas. galima koncentruotis kiek tik norite. Ši koncentracija šalutinių veiksnių neturi.
Ji ypač naudinga maldos metu arba prieš ją. Tinka priimant svarbius gyvenimiškus sprendimus ir tiesiog norint susibalansuoti. Ji labai reikalinga tiems, kurie kenčia nuo nuoskaudų, pykčio, pavydo, savo paties nesupratimo, kurie neturi tikrų draugų, nes nemoka būti nuoširdūs ir natūralūs. Naudinga visiems, kas nori išmokti suprasti ir mylėti save bei kitus. ji nepakeičiama tiems, kurių darbas susijęs su pagalba kitiems, ypač įlendant į jų problemas.

3. Galvos centras už trečios akies. Jo funkcija - atskyrimas ir suvokimas. Patartina tai daryti ne ilgiau kaip 12 - 15 min. ir nedaugiau kaip 3 -7 kartus per dieną. Ši koncentracija turi šalutinius veiksnius, kurių skirtingame sąmonės lygmenyje pasireiškia skirtingai: kuo siauresnė sąmonė, tuo šalutiniai veiksniai stipresni.
Emocingiems greitų rezultatų siekėjams tai gali suaktyvinti fanatizmą ir dvasinę puikybę, kuri pradeda labiau ar silpniau reikštis per kitatikių negerbimą, žeminimą tų, kurie nejaučiami viršesni, intelektinį pavydą, kitų tiesioginį įžeidinėjimą ir menkinimą ir t.t. Daugumai ieškotojų per ilgas susikoncentravimas į šį centrą pažadina neadekvatumo žemiškajai realybei jausmą, nejautrumą viskam, kas neliečia jo, vadinasi šiuo atveju ne buitinį, o jau dvasinį egoizmą. Kažkam suaktyvna euforijos pojūtį, gali pritraukti jo lygmens pasaulių dvasiais ar esybes.
Į šį centra labai naudinga koncentruotis po maldos, pamažu kylant centriniu stuburo kanalu iš 4 cakros į 6 čakrą ir ten liekant. tai bus natūrali meditacija, kurioje ištirpsta mintys ir norai (su sąlyga, kad Jūsų malda buvo kokybiška). Likite taip tol, kol į galvą ims lysti pašalinės mintys. Tada dar kartą pasimelskite ir darykite savo darbus.

Šaltinis: "Septyni spinduliai ir jų Valdovai" Tiamata 2009, 290 psl.

Komentarai