Šalutinės mantrų kartojimo pasekmės

Frazės, tumpos maldos, Dievo vardo arba mantros kartojimas.
Šis veiksmas apvalo psichinę energiją, nes dažniausiai tam yra kažkoks emocinis stimulas. Jį palydi specialus ritmas, muzika, kvapai, sukuriantys reikalingą būseną. Būtent todėl krišnaistai ir hinduistai sako, jog malda ir meditacija yra tas pats. Tai gera psichologinės terapijos priemonė jautriems, jausmingiems žmonėms.
Šalutiniai veiksniai: Kartojant nesuprantamas frazes, naudojant ritmą ir kitas pagalbines priemones, žmogus pamažu įsukamas į transo būseną. Būdamas tokios būsenos, jis geriausiai gali būti bet kieno veikiamas. Šitaip galima nuklysti į iliuzinius pasaulius su visomis pasekmėmis. Galimas atminties susilpnėjimas, proto vangumas, nebesugebėjimas adekvačiai gyventi materialiame pasaulyje, pasirūpinti savimi.

Todėl saikas visur būtinas. Saikingai tuom užsiimantis žmogus, suprantantis, ką taria ir kodėl, apsivalo, o jo psichologinė būsena rimsta.

Gyvenant Europoje, svarbu pačiam save apsitarnauti, o ne ieškoti tarnų. nemanykite kad mantras kalbėdami išskirtiniai tampate. Neužsižaiskite šventumu. Kas tinka Indijos erdvėse, spektakliu gali atrodyti Europos miestuose. Dvasinis kelias nesiafišuoja, nes nėra spektaklis. Garsiai ir aktyviai savo tikėjimo išpažinimą kitiems peršantieji įtampą ir diskomfortą vietoj harmonijos sukelia, todėl energetiniais vampyrais dėl savo emocinio fanatzmo tampa, kaip buvo kalbėta. Žmonės tokių šalinasi. Tarnystė svarbi arba visuomeninis darbas.

Antropoteosofija 3 t. 881 psl.