Pamokanti istorija "Kam žmonėms reikalingos ligos".




Mokinys paklausė seno mokytojo.
- Prašau garbusis, pasakykite kas palaiko chronišką ligą?
- Mintys… - pasigirdo atsakymas.
- Kodėl žmonės taip daug galvoja apie savo ligas?
- Todėl kad jos jiems yra reikalingos… - nusišypsojo senolis.
- Reikalingos? Dėl ko? - nusistebėjo mokinys.
- Poilsiui, atsipalaiduoti nuo streso ir pailsėti. Taip pat jos reikalingos, kai pavargstama nuo darbo, santykių, ar nuo pačių savęs...

Mokinys, susimąstė.
- Bet, jei žmonės vaikšto pas gydytojus, vadinasi jie nori pasveikti?
- Jie vaikšto pas gydytojus nes nori išsivaduoti nuo nemalonių ligos simptomų,- gūžtelėjo pečiais mokytojas. - Tačiau deja ne nuo pačios ligos, nes liga saugo juos nuo jų pačių…
- Nuo jų pačių? … - nustebo mokinys. Palingavo galva ir vėl paklausė: - O ar negalima rasti kokios nors kitokios išeities?
- Galima…. bet tada teks prisiimti atsakomybę už save, keisti mąstymą ir gyvenimo būdą.
- Kaip keisti?
- Pirmiausia - prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Tada, nebesureikšminti ligos ir jos simptomų. Pradėti daryti tai kas širdį džiugina ir nebedaryti to kas ją rūgština. Kasdieniniuose darbuose ir santykiuose matyti kūrybinę prasmę, ar bent jau juos dirbti su malonumu, o ne per prievartą. Svarbu išmokti pasidžiaugti darbų rezultatais ir pasidalinti su kitais. O po to, dar svarbu išmokti ilsėtis ir tinkamai pramogauti… tada liga nepastebimai taps tiesiog nebereikalinga, silpnės kol visai išnyks…

Senolis akimirkai nutilo,  po pauzės tarė:
- Tačiau keistis yra sudėtinga… daug paprasčiau yra sirgti…  daug paprasčiau rasti patyrusį gydytoją, ir vis giliau ir giliau panyrti į ligą, ir taip pateisinti poilsį.
- Hm…- O kaip  šiuo atveju geriau elgtis gydytojui?
- Mažiau teikti reikšmės ligos simptomams, ir ieškoti ligos priežasties. Po to, reikia motyvuoti žmones keistis, skatinti prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. O vėliau, nepasiduoti iš žmonių ateinančiam nepasitenkinimui ir dideliam pasipriešinimui…
- O jei gydytojas nėra toks išmintingas ir įžvalgus, negebantis rasti ligos priežasties ir neturi tiek stiprybės atlaikyti pacientų nenorą keistis?
- Jei jis nori tapti tikru gydytoju, reiškia - "gydytoju išminčiumi", gebančiu padėti žmogui pasikeisti, jam teks tai išmokti, - nusišypsojo senas mokytojas. - Gydyti simptomus yra daug paprasčiau ir pelningiau kišenei. Tačiau, šis kelias nedžiugus ir gana varginantis...

Senolis akimirkai nutylo, atsidūso ir tarė:
- O ir gyvenimo pabaigoje nebus ko prisiminti...

Pamokanti istorija kūrybiškai sudaryta remiantis keliais šaltiniais. 
Autorius: Edmundas Petruoka.


Jei jums šis straipsnis patiko ir jūs norite juo pasidalinti su kitais, būtina nurodyti šio puslapio www.petruoka.blogspot.com adresą.

Komentarai

Populiarūs įrašai